Przejdź do treści

Kiedy suplementować dietę konia?

  • przez
Kiedy suplementować dietę konia

Konie to szlachetne zwierzęta, które są jednocześnie wdzięczne i wymagające. Każdy, kto z nimi pracuje na co dzień, wie, że należy o nie odpowiednio dbać – czyszczenie, podbijanie kopyt, dobrze dobrana pasza i wiele innych. Czasem zdarza się, że koń staje się słabszy lub choruje, wtedy warto zadbać o witaminy dla koni. Ich dobór najlepiej skonsultować z weterynarzem, który podpowie, jak je dawkować.

Warto pamiętać, że witaminy koniom można też podawać po to, by je wzmocnić i dostarczyć im większą ilość potrzebnych minerałów. Wiele preparatów ma postać drobnych granulek, które można dosypać do paszy. Suplementy w takiej postaci łatwiej też podać źrebiętom i młodym nieco buntowniczym koniom.

Witaminy dla koni: kiedy podawać?

Witaminy dla koni dobrze im podawać, gdy:

  • pogorszy się ogólny stan konia,
  • w profilaktyce i leczeniu schorzeń alergicznych,
  • koń doznał urazu np. podczas zawodów i jest rekonwalescentem,
  • koń ma słabszy apetyt,
  • mięśnie i stawy konia sportowego wymagają wzmocnienia,
  • pogorszy się stan skóry, okrywy włosowej lub kopyt,
  • pojawią się niedobory pokarmowe.

Każdy z tych problemów należy skonsultować z weterynarzem, który oceni jakich witamin w danym okresie brakuje koniowi najbardziej. 

Witaminy Gemuse: czym się wyróżniają i kiedy je podawać?

Do suplementów dla koni należą witaminy Gemuse. To preparat doskonały dla klaczy źrebnych, koni pracujących, koni sportowych i tych w okresie wzrostu. Szerokie spektrum działania preparatu pozwala na to, by m.in. dostarczyć koniowi wszystkie potrzebne mu witaminy i wesprzeć jego odporność.

Gdzie kupić dobrej jakości witaminy dla koni?

Szukając miejsca, w którym można kupić witaminy Gemuse Krauter Mineralien, warto wybrać miejsce, w którym pracują specjaliści od jeździectwa i opieki nad końmi. Jednym z nich jest sklep Passion Horse. To miejsce, w którym znajdziesz i witaminy dla koni, i akcesoria jeździeckie takie jak bryczesy czy kask. Kolekcje ubrań od renomowanych marek sprawią, że i Ty, i Twój koń będziecie wyglądać pięknie na zawodach i nie tylko.